top of page

SUSEV

BAŞVURU KOŞULLARI

Sait Ulusoy Eğitim ve Sağlık Vakfı bursuna aday olabilmek için öğrencinin;
• Başvuru yapabilme şartı devlet üniversitelerinde örgün ya da ikinci öğretim programlarından herhangi birinde okuyor olmak gerekmektedir.
• Başvuru yapabilme şartı içerisinde üniversitelerde hazırlık okuyan öğrencilerde değerlendirmeye alınmaktadır.
• Bursiyer adaylarında genel başarı ortalaması 4 üzerinden en az 2,75 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olma şartı aranmaktadır. (100 puan üzerinden değerlendirilmeye alınan üniversitelerde en az 70 puan şartı aranmaktadır. )
• Bursiyer adaylarının T.C. vatandaşı olma şartı bulunmaktadır.
• Bursiyer adayının T.C. içerisinde bulunan üniversitelerde okuma şartı bulunmaktadır. (K.K.T.C. ‘de bulunan üniversitelere burs verilmemektedir.)
• Adayların Sait Ulusoy Eğitim ve Sağlık Vakfı tarafından belirlenen bölümlerde öğrenim görüyor olması gereklidir.

Boş Sınıf

BURS PROGRAMINA KABUL EDİLEN BÖLÜMLER

Bilgisayar Enformatik, Bilgisayar Bilimleri, Bilgisayar Mühendisliği, Bilişim Sistemleri Mühendisliği, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Çevre Mühendisliği, Ekonometri, Ekonomi, Ekonomi ve Finans, Endüstri Mühendisliği, Grafik Tasarım, Fizik, İktisat, İşletme, İşletme Mühendisliği, Kamu Yönetimi, Kimya, Kimya- Biyoloji Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Lojistik Yönetimi, Makine Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği, Maliye, Moda Tasarım, Moda ve Tekstil Tasarımı, Muhasebe, Pazarlama, Siyaset Bilimi, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler, Tekstil Mühendisliği, Uluslararası İlişkiler, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Finans, Uluslararası Ticaret ve İşletmecilik, Yapay Zeka Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği, Yönetim Bilişim Sitemleri.

bottom of page